Świat Nali

Wspólne podróże przez świat

Podróżowanie to wspaniała sprawa. Dzięki podróżom można dowiedzieć się wielu zaskakujących rzeczy. Zdecydowana większość osób kocha wyjazdy na wakacje. Niektórzy podróżują tylko po Polsce, a inni skupiają się na zagranicznych krajach. Z każdej takiej podróży na pewno przywozimy fascynujące wspomnienia. Są osoby, które nie mają okazji do tak częstych podróży, ale za to skupiają się oni na książkach odnoszących się do takiej tematyki. Jedną z takich niezwykłych książek, dotyczących podróży napisał Dean Nicholson. Oto jego “Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata” (https://www.taniaksiazka.pl/swiat-nali-czlowiek-kot-i-ich-podroz-rowerem-dookola-swiata-dean-nicholson-p-1520287.html).

Niezwykła przyjaźń

O czym jest dokładnie ta książka? Trudno powiedzieć. Ktoś może przypisać ją faktycznie do kategorii podróże. Ktoś powie, że odnosi się ona bardziej do przyjaźni i psychiki ludzkiej oraz…zwierzęcej. Dlaczego w ten sposób? Dean Nicholson na co dzień mieszkał w Dunbar, we wschodniej Szkocji. Jeżeli ktoś byłby dokładnie zainteresowany tym, gdzie owe miasto jest, musiałby spojrzeć na mapę. To właśnie stamtąd we wrześniu 2018 roku Dean wyruszył w swoją podróż na rowerze, aby móc poznawać świat. Sam chyba nie był świadomy tego, co go czeka w czasie drogi. Chociażby tego, że w Bośni przyjdzie mu uratować kotkę z rąk śmierci. Kotkę, która od tej pory stanie się jego najlepszym przyjacielem i towarzyszem podróży.

Wspólnie przez świat

Nala (bo takie imię otrzymała kotka) i Dean od tej pory wspólnie podróżują po różnych krajach. Kotka ufa swojemu wybawcy i chętnie podziwia świat, wtulona w jego szyję. Dean w serwisie The Dodo (specjalna witryna poświęcona zwierzętom) umieścił filmik, który jest dowodem na ich niezwykłe przygody. Został on wyświetlony “tylko” 130 milionów razy. Konto Deana na Instagramie śledzi ponad 1 milion osób. Prawda do książki “Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata” zostały sprzedane do ponad 20 krajów, a już zgłaszają się kolejne. Jeżeli ktoś chciałby poznać świat, to tylko z tą niezwykłą dwójką.

 

Recommended Articles